Jesteś tutaj: Strona główna O firmie

O firmie

Zajmujemy się dostawą maszyn pakujących. Nasi Klienci mają wybór z szerokiej gamy rozwiązań: małe firmy znajdą u nas szereg urządzeń półautomatycznych; średnim i dużym firmom proponujemy maszyny w pełni zautomatyzowane o większych wydajnościach.

Naszym Klientom oferujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, dlatego współpracujemy z najbardziej doświadczonymi producentami urządzeń. Kryterium jakie przyjęliśmy to przynajmniej 20-letnie doświadczenie na rynku międzynarodowym. Obecnie reprezentujemy 7 zagranicznych producentów maszyn, wśród których są firmy włoskie i szwajcarskie.
W naszej ofercie znajdują się rozwiązania wspomagające linie produkcyjne, jak i poszczególne typy maszyn typu: kartoniarka, saszetkarka, maszyny pakujące i wiele innych.


CO NAS WYRÓŻNIA ?


Gwarantujemy sukces we wdrożeniu rozwiązań automatyzacji pakowania. Sukces wdrożenia świadczy o tym, że dana maszyna realizuje postawiony jej cel produkcyjny i szerzej rozumiany cel biznesowy.


CO JEST NAPRAWDĘ WAŻNE ?


Elastyczność - rozumiana jako szybkie i niedrogie przezbrojenie maszyny do różnych opakowań oraz produktów, a także możliwość łatwego przystosowania maszyny do zupełnie nowego zastosowania. Może też oznaczać projektowanie i produkowanie dedykowanych maszyn pod określone wymagania użytkownika (np. wyposażonych w specjalistyczne podajniki produktów).

Maszyny dostarczane przez I.P.MATIC charakteryzują się najkrótszym

czasem przezbrojeń i pracują zwykle z kilkunastoma różnymi formatami.


Niezawodność - rozumiana jako wyeliminowanie do minimum przestojów produkcyjnych przy uwzględnieniu intensywnej eksploatacji maszyny (praca wielozmianowa, częste przezbrojenia).

Nasze maszyny pracują w Polsce od 25 lat i często są wykorzystywane

w systemie pracy 3-zmianowej.


Niskie koszty eksploatacji - rozumiane także jako trwałość poszczególnych elementów oraz szybką dostępność niedrogich części eksploatacyjnych. To także niskie zużycie mediów (głównie prądu elektrycznego i sprężonego powietrza) oraz intuicyjna obsługa i prosta konserwacja bez konieczności zatrudniania wysoko wykwalifikowanych, drogich specjalistów.

Stosowane przez nas mechaniczne napędy maszyn zaliczane są do

najoszczędniejszych w eksploatacji.


Kompleksowość - w naszej ofercie dostępnych jest kilkaset maszyn podzielonych na różne kategorie, możemy więc w kompleksowy sposób rozwiązać każdy problem automatyzacji. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie, pozwala nam precyzyjnie doradzić przy projektowaniu opakowań oraz produktów, aby w 100% spełniały one kryteria automatyzacji.

Tam gdzie to możliwe proponujemy Klientom optymalizację opakowań.

Korzyść z optymalizacji to obniżenie kosztów jednostkowych produktów.


Zasada jednej odpowiedzialności - oznacza odpowiedzialność jednego podmiotu za dostarczenie i uruchomienie kompletnej linii pakującej. Użytkownik ma zatem zagwarantowany wynik końcowy pracy całej linii, a nie tylko każdej z pojedynczych maszyn wchodzących w jej skład.

Dostarczamy linie pakujące o wysokich wydajnościach. Posiadamy bogate doświadczenie w integracji naszych rozwiązań z maszynami już pracującymi u Klientów.


Oszczędność miejsca w hali - przy wysokich kosztach hali produkcyjnej ważne są niewielkie zewnętrzne gabaryty urządzeń.

Dostarczane przez I.P.MATIC maszyny cechują się

atrakcyjną relacją wydajności do gabarytów zewnętrznych.


JAK PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ MASZYN ?

Rynek jest dziś niezwykle konkurencyjny, więc efektywność w biznesie staje się coraz ważniejsza. Efektywność maszyn mierzymy iloczynem dostępności, wydajności i jakości, zwanym współczynnikiem OEE (Overall Equipment Effectivenes – Całkowita Efektywność sprzętu). Z jednej strony, jako dostawca maszyn pakujących możemy kompleksowo wyposażyć Państwa firmę w sprzęt najwyższej jakości. Z drugiej strony, naszym Klientom zapewniamy konsultacje najlepszych technologów oraz dyrektorów technicznych z Włoch, Szwajcarii i Francji (z branży kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej). Takie połączenie usług pozwala na maksymalne wykorzystanie zalet posiadanego parku maszynowego.


Jeśli powyższa tematyka zainteresowała Państwa, zapraszamy do kontaktu 

Charakterystyka partnerów:
V2

V2 Engineering - włoska firma specjalizująca się w produkcji maszyn do pakowania w kartoniki jednostkowe oraz zbiorcze a także owijarek w celofan. Producent ten eksportuje 70% maszyn, znajdując stałych odbiorców w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Firma jest w posiadaniu patenów oraz oryginalnych i prostych rozwiązań dla dzięsiątek rodzajów maszyn oraz setek automaycznych systemów podających i grupujących produkty. Dzięki temu doświadczeniu jest w stanie zautomatyzować prawie każdy proces pakowania końcowego.


Automatic

AXOMATIC - włoska firma zajmująca się produkcją mieszalników homogenizatorów obejmujących całą wykorzystywaną w przemyśle skalę pojemności od laboratoryjnych do urządzeń o pojemności do 3000 L. AXOMATIC jest także producentem automatycznych tubiarek do tubek aluminiowych i plastikowych. Dla firm które dopiero rozpoczynają produkcję proponujemy półautomatyczne dozowniki i zgrzewarki do tub.


Labelpack

LABELPACK to włoska firma która od 20 lat specjalizuje się w produkcji maszyn etykietujących. Jest jednym z niewielu producentów którzy w ciągu ostatnich kilku lat całkowicie zmodernizowali wszystkie dostępne w ofercie modele etykieciarek. Wszystkie urządzenia firmy Labelpack charakteryzują się konstrukcją balkonową, która znacznie poprawia dostęp w celu zmiany formatu, czyszczenia oraz konserwacji maszyny. Z pozoru niewielkie gabarytowo maszyny charakteryzują się silną mechaniczną konstrukcją oraz wysoką niezawodnością. Maszyny firmy LABELPACK pracują w setkach małych i średnich firm a także u gigantów rynku takich jak np. BAYER.


TIRELLI - włoska firma z tradycjami specjalizująca się w produkcji rozlewarek, zamykarek i etykieciarek głównie dla przemysłu chemicznego i farmaceutycznego. Maszyny Tirelli pracują w wielu zanczączych zakładach produkujacych perfumy i kosmetyki na całym świecie.


Interdamo

INTERDAMO - producent tubostrzykawek do produktów weterynaryjnych. Dostępna jest cała gama pojemności strzykawek oraz różne typy zastosowań i aplikacji.