Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Pakowanie saszetek

Pakowanie saszetek

wstecz

21-02-2012

 

LINIE DO PAKOWANIA SASZETEK (Co jest najważniejsze przy dokonywaniu wyboru ?

 

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

Klienci z którymi prowadzimy rozmowy na temat zakupu lini pakującej do saszetek stosują następujące kryteria wyboru (w różnej kolejności) :

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

1) doświadczenie w integracji linii : do kogo dostawca dostarczał i kto  integrował dostarczane linie ? jakie były problemy związane z produktem ? w jaki sposób je rozwiązano ? te pytania pozwalają przetestować wiarygodność oraz doświadczenie dostawcy. Często klienci pytają o możliwość dostawienia kartoniarki do istniejącej już maszyny pakującej w saszetki, wówczas cenne okazuje się  doświadczenie we współpracy z wieloma różnymi producentami saszetkarek zdobyte przy realizacji poprzednich projektów (szczególnie krytycznym obszarem jest właściwy odbiór saszetek z maszyny saszetkującej, w taki sposób aby zapewnić maksymalną kontrolę nad pozycją saszetki, minimalizując ryzyko przestojów. Zwykle w zależności od typu maszyny saszetkującej (pionowa, pozioma, saszetki płaskie, stick-packi, doy-packi) pada pytanie o doświadczenie w projektowaniu konkretnych systemów odbierających saszetki.

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

2) doświadczenie w manipulowaniu saszetkami: (czyli transportowanie saszetek, wszelkiego rodzaju grupowanie, ustawianie ich na krawędzi (krószej bądź dłuższej), rozdzielanie, wsuwanie w kartoniki dwukomorowe, odrzucanie, buforowanie itp) Tutaj stosując zestaw odpowiednich pytań można w szybki sposób rozpoznać jakie jest rzeczywiste doświadczenie dostawcy w tym zakresie.

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

3) niezawodność (zakup kompletnej linii oznacza często, że wolumeny pakowanych produktów są duże a co za tym idzie praca niejednokrotnie odbywa się w systemie 2 lub 3- zmianowym. Niezawodność staje się więc kluczowym kryterium, jako że zatrzymana linia przy silnie zautomatyzowanym procesie produkcji może stać się wąskim gardłem nie tylko danego wydziału ale także nawet całej firmy jeśli produkcja odbywa się w szczycie sezonu)

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

4) Elastyczność (rozumiana jako szybkie i niedrogie przezbrojenie na nowy format saszetki lub kartonika)

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

5) cena (przewidywany okres zwrotu z inwestycji potrafi wachać się od roku do kilku lat w zależności od przyjętej przez firmę strategii)

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

6) koszty eksploatacji (obok ceny samej linii, koszty eksploatacji zaczynają pojawiać się jako istotne kryterium w 40-50% projektów; do tych kosztów zaliczamy : ceny części szybko zużywających się oraz ceny komponentów które w ciągu roku przewiduje się do wymiany, koszty serwisu po gwarancji). Warto zwrócić uwagę na to że typ rozwiązania konstrukcyjnego proponowanego przez danego producenta może warunkować rzadziej lub częściej pojawiające się koszty eksploatacyjne, tutaj przewagę nad innymi rozwiązaniami mogę mieć proste, sprawdzone rozwiązania mechaniczne

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

7) koszty zużycia energii elektrycznej (pytanie o zużycie energii elektrycznej oraz sprężonego powietrza pojawia się głównie w kontekście zasobów i przyłączy, które są dostępne w miejscu instalacji maszyny. W około 30% projektów  kupujący porównują koszty wynikające ze zużycia energii elektrycznej (w długim okresie czasu) przez oferowane maszyny. Doświadczenie wskazuje że maszyny gdzie jest jeden silnik i napęd jest dystrybuowany przez krzywki potrafią zużywać nawet kilkukrotnie mniej energii od rozwiązań w których zastosowano odrębne silniki typu servo do napędzania poszczególnych grup funkcyjnych maszyny.

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

Nasze doświadczenia :

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

IPMATIC jako polski przedstawiciel dwóch doświadczonych firm : OMAG S.r.l - producenta saszetkarek oraz V2-Engineering - producenta kartoniarek może dostarczyć kompletne linię do pakowania saszetek zarówno płaskich jak i podłużnych ("Stick-pack"). Firmy OMAG i V2 są dostawcą maszyn oraz linii dla takich producentów jak : NESTLE, KRAFT-FOODS, UNILEVER. Doświadczenie firmy OMAG, która od prawie 40 lat produkuje saszetkarki pozwala na dobór najlepszych i najbardziej sprawdzonych systemów dozowania pozwalających obsłużyć szeroką gamę produktów klienta. Doświadczenie firmy V2 Engineering w łączeniu swoich kartoniarek z wieloma producentami saszetek gwarantuje zastosowanie przetestowanych i sprawdzonych systemów odbierających, grupujących i manipulujących saszetkami. Równie ważne jest stosowanie przez V2 dopracowanych systemów wprowadzania saszetek do kartoników (specjalne prowadnice oraz ruchome leje wprowadzające) co praktycznie eliminuje zatrzymania na tym etapie pakowania.

Opis wybranych rozwiązań znajdują się w załączonej

Opis wybranych rozwiązań znajduje się w załączonej ulotce PDF.

Pobierz powyższy artykuł w formacie PDF